Шукати в цьому блозі

Translate

субота, 22 жовтня 2016 р.

Дивовижні місця України.



Дністровський каньйон

Це найбільший в Україні каньйон. Він знаменитий своїми верхніми видами, коли річка Дністер петляє не гірше знаменитої річки Колорадо в США. За величну красу та унікальні пейзажі його називають одним із семи чудес України. Крім того, на вершині каньйону знаходиться знаменитий «Заліщицький півострів», який входить до регіонального ландшафтного парку «Дністровський каньйон». Зверху відкривається просто нереальна панорама на вигини Дністра.



 Актовський каньйон

Його глибина до 40-50 метрів, а площа понад 250 гектарів. Це унікальний комплекс лісової та водної екосистем з ансамблем скель та гранітних валунів, єдиний в Європі, який за своїми геолого-ландшафтними показниками в мініатюрі з величезною точністю в часі утворення нагадує знамениті каньйони північної Америки.

Заказник “Хапхальський”

Кришталева печера. Тернопіль.




                                          

Олешківські піски.


Олешківські піски – це найбільший піщаний масив, який тільки можна зустріти на території України. Він має природне походження, тут формуються величезні кургани з піску, висота найбільших сягає 5 метрів. Утворені багато років тому, Олешківські піски по сьогоднішній день залишаються первозданними. Незвичайна херсонська пам`ятка займає територію близько 160 000 гектар. У 2010 році частину території офіційно відвели під Національний природний парк. Через 1,5 року незвичайний заповідник під назвою «Олешківські піски» почав свою роботу.


Парк «Софіївка» видатна пам'ятка світового значення, пам'ятка садово-паркового мистецтва XVIII - XIX століть. У парку проводять екскурсії, пропонують багато різних розваг, прогулянки верхи або романтичне катання на гондолах по озеру. Це гідний претендент на звання наймальовничішого місця в Україні, а також одного з найекзотичніших її місць. Тут росте більше 3300 видів рослин, серед яких 41 вид ялин, 100 видів ліан, 24 види буку, 57 видів рододендрона, 320 видів троянди, а також знамените дерево тюльпана. На честь Уманського парку маленька планета під номером 2259 була названа Софіївкою.

 Водоспад Шипіт 

 Водоспад Шипіт - одне з семи природних чудес України - найкрасивіший водоспад Закарпаття, розташований на північних схилах гірського масиву Боржавських полонин біля підніжжя гори Гимба що у селі Пилипець Міжгірського району.
     Водоспад причаровує всіх своєю незвичайною природною красою. З підземного джерела на горі Великий Верх (1598м) починає свій шлях униз мальовничою ущелиною невеликий потічок Плошанка. Його води несуть свіжість і прохолоду. Падаючи численними мальовничими каскадами з 14-ти метрової висоти кришталево чиста вода розбивається об каміння утворюючи міріади діамантових краплинок, що переливаються дивовижними барвами у променях карпатського сонця.

Асканія-Нова.

Заповідник «Асканія-Нова» знаходиться в Херсонській області. Тут дивовижна природа. Це єдина у Європі первозданна ділянка степу, яку ніколи не обробляла людина. Історія заповідника Біосферний заповідник «Асканія-Нова» був заснований німецьким поміщиком Фрідріхом Фальц-Фейном наприкінці 19 століття. Німецький землевласник вилучив з використання ділянку пасовищних угідь та створив заповідну територію, на якій жили унікальні тварини та птахи. Звістка про цей великий зоопарк рознеслася по всій Європі.На території заповідника можна зустріти рідкісних тварин, привезених з Азії, Європи, Африки, Австралії та Америки. Тут живуть зебри, індійські і африканські антилопи гну, гаяли, бики ватуссі, горбаті зебри, олені, південноамериканські верблюди, антилопи, буйволи, поні, лами, а також найдавніші копитні, ровесники мамонтів – сайгаки.

                                       

Синєвир

На вершині гори Озирна в Національному природному парку «Синевир» знаходиться «морське око» Карпатських гір. Так називають перлину Карпат – озеро Синевир, що утворилось близько десяти тисяч років тому в результаті потужного зсуву гірських порід. Площа чистої і прозорої води становить близько 5 гектарів, де інколи глибина досягає 22 метрів. Проте старожили розповідають, що досі нікому не вдалось виміряти його дійсну глибину.

«Долина нарцисів»

В урочищі Кіреші між річками Тиса та Хустець знаходиться унікальна долина. Один раз на рік вона перетворюється на справжнє диво. На зеленому оксамиті трав сходять мільйони білих зірочок диких нарцисів. Легким квітковим туманом вони вкривають підніжжя карпатських гір, створюючи просто дивовижної краси картину.
 Унікальний природний об’єкт, який не можна побачити більше ніде у світі. Щороку сюди з’їжджаються тисячі туристів з України та закордону. Щоб побачити диво цвітіння дуже красивої рідкісної квітки, занесеної до Червоної книги. Трапляється ця подія щороку і триває приблизно з кінця квітня до середини травня. Важливо не пропустити саме той час, коли квіти буяють у всій своїй красі.

  «Тунель кохання» 

За декілька кілометрів на схід від селища Клевань ви виявите стару залізничну колію. Вона завдовжки 4 кілометри і тягнеться до Оржівського деревообробного комбінату. Вздовж цієї колії неспроста ростуть дерева. Раніше у довколишніх селах розташовувались військові бази, дорогу до яких замаскували деревами. Їх з двох боків постійно підрізали, тому вони почали густо рости вгору. Через деякий час дерева утворили «живий коридор». Таким чином, на кілометровому відрізку залізничної смуги з'явився тунель. В Україні він такий один.


\\


На Поліській низовині поширені карстові улоговини, що утворилися у крейдових покладах. Через щедрі відкладення річкових наносів та підвищення рівня ґрунтових вод почали виникати численні водойми. Частина з них має канальні з'єднання, за рахунок чого підтримується рівень води в озерах. З 1983 року озера стали частиною Шацького природного національного парку з площею більш ніж в 32 тис. гектар. До складу Шацького парку входить друге за величиною озеро України – Світязь.



1 коментар: